Tradingplatforms.com
Search TradingPlatforms
Home » ako kupit akcie tesla s 0 proviziou

Tesla sa v marci 2020 stala medzi akciovými investormi obrovským hitom. Aj keď zaznamenala pokles ceny, ako aj zvyšok akciového trhu, odvtedy väčšinou rastie. V roku 2021 utrpela ďalšie dva poklesy, no aj napriek tomu bola mimoriadne zisková a práve teraz je na svojom novom historickom maxime.

Z tohto dôvodu sa mnohí investori snažili kúpiť akcie Tesly. Ak chcete urobiť to isté, ale nie ste si istí, kde a ako to urobiť, tu je návod pre vás.

Ako kúpiť akcie Tesly – Rýchle kroky

Ak už máte nejaké skúsenosti s obchodovaním s akciami a investovaním do nich a jednoducho chcete vedieť, kde ich získať — odporúčame využiť brokera eToro, ktorý je jedným z najlepších, ak nie NAJLEPŠÍM na svete. Pokiaľ ide o nákup akcií spoločnosti Tesla, mali by ste urobiť toto:

[note note_color=”#FFFF99″ radius=”6″] [list icon=”icon: sui sui-check-circle” icon_color=”#04B404″]
 • Založte si účet. Prvým krokom je vytvorenie účtu na platforme eToro, čo môžete spraviť od základov, alebo sa jednoducho prihlásiť cez Facebook alebo Google.
 • Overte svoj doklad totožnosti. Po vytvorení účtu ho musíte overiť poskytnutím oficiálnych dokumentov vydaných štátom, ako napríklad občianskym preukazom, vodičským preukazom alebo cestovným pasom.
 • Vložte finančné prostriedky. Aby ste mohli začať obchodovať, musíte najskôr vložiť počiatočný vklad, ktorý na nákup akcií Tesla použijete. eToro vám umožňuje začať už s minimálnym vkladom 50 EUR.
 • Kúpte si akcie. Teraz ste pripravení vyhľadať akcie Tesla na platforme eToro a začať ich kupovať.
[/list] [/note]

[button url=”https://tradingplatforms.com/sk/visit/etoro” style=”3d” background=”#0191C4″ size=”8″ center=”yes” radius=”0″]Kúpte si akcie Tesly[/button]

67% účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť také vysoké riziko straty peňazí.

Krok 1 – Vyberte si brokera

Pokiaľ ide o nakupovanie akcií Tesly, vašou prioritou by mal byť výber správneho brokera. Na celom svete je ich k dispozícii veľa, no žiadny dvaja nie sú rovnaký. Preto je ťažké zistiť, ktorí z nich sú dobrí a ktorým sa treba vyhnúť. Po dôkladnom prieskume sa nám však podarilo zúžiť výber na dve platformy, ktoré môžeme odporučiť ako najlepšie možnosti pre nákup akcií TSLA.

1. eToro — Najlepší broker pre nákup akcií Tesly

eToro Logo Najlepšou obchodnou platformou pre nákup akcií Tesly je bezpochyby eToro. Platforma existuje od roku 2007 a odvtedy zhromažďuje používateľov z celého sveta. V súčasnosti má viac ako 20 miliónov aktívnych obchodníkov, čo je viac ako ktorákoľvek iná platforma.

Samozrejme to nie je náhodou, keďže eToro poskytuje tie najlepšie služby začínajúcim a aj o niečo skúsenejším obchodníkom. Možno nie je najvhodnejšou platformou pre odborníkov, ale ak ste noví alebo ešte nie ste celkom oboznámení s expertnými nástrojmi a nemáte skúsenosti, potom je eToro tým pravým miestom pre vás. Ponúka prístup na tisíce globálnych trhov, umožňuje vám obchodovať s pákovým efektom. Môžete tiež obchodovať CFD, akcie (napríklad Apple), kryptomeny, ETFS a ďalšie.

Obchodníci sa často pýtajú, či si môžete kúpiť aj čiastkové akcie spoločnosti Tesla (TSLA) a odpoveď je áno. To je užitočné najmä pre maloobchodníkov, ktorí chcú investovať do drahých akcií, ale nechcú kupovať celé akcie. Akcie TSLA sú totiž veľmi drahé a nie sú tak pre väčšinu ľudí dostupné.

Ďalšou vecou, ktorá robí eToro výnimočným, je fakt, že je prísne regulované niektorými z najprísnejších, najspoľahlivejších a najdôveryhodnejších regulačných orgánov na svete. Niektoré príklady zahŕňajú CySEC, FCA, ASIC a FINRA. Všetky obchody na platforme sú tiež bez provízií. Existujú spready, ktoré je treba zaplatiť, ale sú veľmi lacné a cenovo dostupné.

Okrem toho má eToro na svojej platforme ešte jednu veľmi dôležitú vlastnosť pre každého začiatočníka, a tou je Social trading. Sociálne obchodovanie znamená obchodovanie s využitím zvyšku obchodnej komunity, aby vám pomohol, a jeho najobľúbenejšou funkciou je kopírovanie. Copy trading vám umožňuje nájsť skúseného obchodníka, ktorý obchoduje s aktívami, ktoré vás zaujímajú, a potom kopírovať jeho pohyby v reálnom čase. Týmto spôsobom budete mať rovnaké výsledky a môžete dosiahnuť zisk, aj keď nemáte znalosti na to, aby ste to urobili sami.

[row class=”listing1-row”][column size=”1/2″ center=”no” class=””]

Výhody:

[list icon=”icon: check-circle” icon_color=”#3CB371″]
 • Nakúpite akcie Tesly bez provízií
 • Obchodujete s CFD, aby ste dosiahli zisk aj počas medvedích trhov
 • Má prístup k viac ako 2 500 globálnym akciám
 • Prijíma viacero spôsobov platby
 • Silne regulované
 • Užívateľsky prívetivý
 • Ponúka čiastkové investovanie a kopírovanie obchodovania
[/column] [column size=”1/2″ center=”no” class=””]

Nevýhody:

[list icon=”icon: remove” icon_color=”#e31f28″]
 • Obmedzené nástroje technickej analýzy, nie je teda najlepšou voľbou pre skúsených obchodníkov
[/list][/column] [/row]

[button url=”https://tradingplatforms.com/sk/visit/etoro” style=”3d” background=”#0191C4″ size=”8″ center=”yes” radius=”0″]Navštívte eToro[/button]

67% účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť take vysoké riziko straty peňazí.

2. Capital.com — Špičkový broker, ktorý vám umožní nakupovať akcie Tesly

new capital.com logo Ak chcete z nejakého dôvodu vyskúšať iného brokera, odporúčame vám Capital.com. Capital.com je britská platforma, ktorá sa zameriava na ponuku stávkovania na spread a obchodovanie s CFD. Má obrovské množstvo dostupných globálnych trhov – viac ako 3 000.

Platforma prilákala viac ako 360 000 používateľov a je prísne regulovaná CySEC a FCA, takže je z hľadiska regulácie taká bezpečná, ako si len dokážete predstaviť. Ďalšou vecou, ktorú platforma ponúka, je obchodovanie s pákovým efektom, ktoré vám umožňuje požičať si peniaze od brokera a použiť menšie množstvo vlastných prostriedkov. A nakoniec, posledným dôvodom, prečo je tento broker taký obľúbený u používateľov na celom svete, je skutočnosť, že jeho minimálny vklad je extrémne nízky – iba 20 €, čím poráža takmer všetku konkurenciu.

[row class=”listing1-row”][column size=”1/2″ center=”no” class=””]

Výhody:

[list icon=”icon: check-circle” icon_color=”#3CB371″]
 • Silne regulovaný
 • Ponúka CFD pre viac ako 3 000 globálnych trhov
 • Užívatelsky prívetivý
 • Obchodovanie s akciami bez provízií
 • Žiadne poplatky za vklad alebo výber
 • Nízke spready
 • Nízke minimálne vklady
 • Stávkovanie na spread
[/column] [column size=”1/2″ center=”no” class=””]

Nevýhody:

[list icon=”icon: remove” icon_color=”#e31f28″]
 • Chýbajú investičné účty
[/list][/column] [/row]

[button url=”https://tradingplatforms.com/sk/visit/capital” style=”3d” background=”#0191C4″ size=”8″ center=”yes” radius=”0″]Naštívte Capital.com[/button]

76.25% účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto poskytovateľa.

Krok 2 – Preskúmajte akcie spoločnosti Tesla

Samozrejme, len preto, že ste sa mohli stretnúť s informáciou, že akcie Tesly rastú, alebo ste dostali návrh na ich kúpu, neznamená, že by ste ich kúpiť mali. Áno, mnohí by práve teraz odporučili kúpiť akcie Tesly, ale môžete ľahko dostať návrh aj na kúpu inej spoločnosti, ktorej sa tak dobre nedarí.

Inými slovami, vedieť, ako kúpiť akcie Tesly nestačí. Nikdy neinvestujte naslepo bez toho, aby ste vedeli, do čoho investujete. Preskúmajte akcie, o ktoré máte záujem, pomocou nasledujúceho príkladu, ktorý aplikujeme na Teslu.

Čo je to Tesla?

Je zrejmé, že prvá vec, ktorú potrebujete vedieť, je, do akého podielu spoločnosti plánujete investovať a o čo ide. Tesla je v dnešnej dobe pomerne slávna a s najväčšou pravdepodobnosťou ste o nej už počuli, no aj tak sa k nej budeme správať ako k akejkoľvek inej firme.

Tesla je americká spoločnosť zaoberajúca sa elektromobilmi a čistou energiou. Sídli v Palo Alto v Kalifornii, hoci sa plánuje presťahovanie jej sídla do Austinu v Texase. Spoločnosť navrhuje a vyrába elektrické vozidlá, solárne panely a solárne strešné tašky, skladovanie energie z batérií, vrátane čohokoľvek, od tých, ktoré môžete používať doma, až po masívne sieťové a ďalšie.

Spoločnosť sa v roku 2021 niekoľkokrát dostala na titulkov médií, najprv preto, že akceptovala platby BTC, potom preto, že ich zakázala, pretože Bitcoin nie je ekologický, a teraz kvôli obrovskému nárastu zásob, ktorý jej umožnil dosiahnuť nový ATH.

Cenová história akcií Tesla

Predpoveď spoločnosti Tesla je dôležitá pre to, aby ste vedeli, kedy investovať, kedy nakupovať a kedy predávať. Ak však chcete urobiť predpoveď akcií spoločnosti Tesla na rok 2022, musíte poznať aj jej minulosť. Minulá výkonnosť ceny, trhová kapitalizácia a eps sú rozhodujúce pre pochopenie cenového správania a vytvorenie správnej predpovede spoločnosti Tesla.

Cena Tesla Nasdaq prešla za veľmi krátky čas dlhú cestu. Počas celého posledného desaťročia, počnúc rokom 2010, akcie stúpali, ale extrémne pomaly. Trvalo 10 rokov, kým sa dosiahla hodnota 70 USD, pôvodne začínala v roku 2010 na 3 USD. Koncom roka 2019 však začala rásť a tento rast pokračoval aj v roku 2020 a ďalej. V januári roku 2021 dosiahla ATH 880 USD, no bola odmietnutá mierou odporu až na 600 USD.

Potom sa v apríli pokúsila o ďalší prudký nárast, ale neuspela kvôli ďalšiemu silnému poklesu ceny. Počnúc 14. májom 2021 však cena TSLA neustále rástla, s obzvlášť prudkým rastom v októbri. Medzi 1. októbrom a časom písania tohto článku (3. november) cena stúpla zo 775 USD na 1 208 USD, čím prekročila bývalé ATH a 1. novembra bolo vytvorené nové maximum.

Základy Tesly

Základná analýza firmy je pre tvorbu predpovedí spoločnosti Tesla tiež veľmi dôležitá. Podľa správ z leta 2021 sa základy Tesly za posledný rok a pol výrazne zlepšili. Druhý štvrťrok tohto roka dal investorom veľa dôvodov na to, aby boli spokojní. Spoločnosť zaznamenala rekordný štvrťročný čistý zisk vo výške 1,1 miliardy USD, čo výrazne prekonalo odhady. V porovnaní s druhým štvrťrokom 2020 to bolo tiež o 813 % vyššie.

Spoločnosť rýchlo napreduje a snaží sa dosiahnuť svoj cieľ zvýšiť produkciu o 50 % každý rok. Doteraz to bolo v roku 2021 na dobrej ceste a dokonca aj existujú nové online továrne.

Inými slovami, Tesle sa darí, keďže záujem o elektrické autá a výrobu zelenej energie neustále exploduje, a teraz je jednou z najúspešnejších spoločností na svete, pričom je najväčším a najvýkonnejším výrobcom automobilov na globálnej úrovni.

Dividendy Tesly

Tesla podľa svojej vlastnej webovej stránky dividendy zo svojich kmeňových akcií nikdy nedeklarovala. Má v úmysle ponechať si všetky budúce zisky na financovanie budúceho rastu, a preto nepredpokladá, že v dohľadnej budúcnosti bude vyplácať hotovostné dividend svojim akcionárom.

Rozpad Tesla ESG

ESG je ďalšia vec, ktorú mnohí investori – a najmä inštitucionálni investori – vždy skúmajú pri hodnotení akcií a snažia sa tak rozhodnúť, či do nich investovať alebo nie. Určite môže pomôcť pri predpovedi Tesly poznať pomer ESG a vedieť, čo očakávať. ESG znamená Environmental, Social, Governance a skóre environmentálneho rizika Tesly je 3, skóre sociálneho rizika je 17, zatiaľ čo skóre rizika Governance je 10.

To naznačuje, že Tesla má stále sociálne problémy a problémy s riadením, ktoré už nejaký čas sú a aj zostávajú hlavnými prekážkami pre Teslu. Spoločnosť má ďaleko od toho, aby bola ESG lídrom, aj keď sa nezdalo, že by ju to zastavilo.

Predpoveď akcií spoločnosti Tesla

Predpovede cien akcií patria tiež medzi najdôležitejšie veci, na ktoré sa musí každý analytik pozrieť. Pokiaľ ide o prognózu akcií spoločnosti Tesla na rok 2022, analytici stanovili stredný cieľ 776 USD, s vysokým odhadom 1 591 USD a nízkym odhadom 67 USD. To je dosť veľký rozdiel medzi tromi cenovými cieľmi, čo naznačuje, že cena Tesly nie je stabilná a že analytici veria, že sa môže stať čokoľvek.

Životopis Elona Muska

Elon Musk je americký podnikateľ narodený v Juhoafrickej republike, ktorý je známy založením spoločností Tesla Motors a SpaceX. Predtým Musk založil aj X.com, ktorý je dnes známy ako PayPal. Po predaji ďalšieho startupu s názvom Zip2 divízii Compaq Computers sa v necelých 20 rokoch stal multimilionárom.

V januári tohto roku tiež nakrátko prekonal Jeffa Bezosa ako najbohatšieho muža sveta, hoci Bezos odvtedy získal titul späť.

Musk počas svojho života sníval o rôznych vynálezoch, niekedy sa v týchto myšlienkach tak strácal, že sa jeho rodičia rozhodli v jednom momente nariadiť test kontroly jeho sluchu. O počítače sa začal zaujímať vo veku 10 rokov a svoj prvý softvér predal už ako 12-ročný. Bola to hra s názvom Blastar.

Odvtedy geniálny vynálezca prichádza s najrôznejšími nápadmi a riešeniami a v súčasnosti vedie niekoľko spoločností vrátane SpaceX, Tesla či The Boring Company. Má tiež veľké obavy z budúcnosti, najmä pokiaľ ide o kvalitu ľudského života, a preto pracuje na projektoch s čistou energiou. Jeho potenciálne najväčším cieľom je však dostať ľudí na Mars a vytvoriť tam kolóniu, čím sa zabezpečí, že sa ľudia oficiálne stanú medziplanetárnym druhom, čo bolo témou jeho mnohých rozhovorov a podcastov.

Počas niekoľkých posledných rokov začal Musk stále viac a viac odkazovať na kryptomeny, až sa nakoniec vyhlásil za Bitcoinera a fanúšika dogecoinu. Začiatkom tohto roka dokonca prispel k napumpovaniu DOGE do jeho ATH, hoci presný rozsah vplyvu, ktorý má na cenu mince, bol predmetom mnohých diskusií.

Musk tiež pridal Bitcoin ako spôsob platby pre Teslu, len preto, aby ho o niekoľko mesiacov neskôr odstránil z dôvodu známej ekologickej nevýhodnosti mince. Vďaka povesti výkonného riaditeľa spoločnosti Tesla Inc Elona Muska akcie Tesly za posledných pár dní vzrástli vyššie ako kedykoľvek predtým, keďže Musk je svojím spôsobom dosť charizmatický človek.

Sú akcie Tesly dobrou kúpou?

Podľa ich ceny sa akcie Tesly určite javia ako skvelá kúpa. Práve teraz je cena veľmi blízko svojho vrcholu, takže hľadači príležitostí budú pravdepodobne čakať, kým po odmietnutí z najbližšieho odporu ešte klesne. Denní obchodníci však môžu stále zarábať na menších zmenách v dôsledku volatility.

Ako vždy v investičnom poradenstve, investovanie a obchodovanie s akciami alebo akýmkoľvek iným aktívom je vystavené značnému riziku, preto si urobte prieskum, používajte iba peniaze, ktoré si môžete dovoliť stratiť, a kedykoľvek budete obchodovať nepodliehajte emóciám.

Krok 3: Založte si účet a investujte s eToro

Teraz, keď viete všetko, čo potrebujete vedieť o Tesle a jej akciách, pozrime sa, ako skutočne kúpiť akcie na eToro. Proces je pomerne jednoduchý a jeho dokončenie vyžaduje iba 4 krátke kroky. Ak ste pripravení začať, musíte urobiť toto:

1. Založte si účet

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vytvoriť si účet. Čo je jednoduchý krok a ak ste si niekedy niekde vytvorili brokerský účet, budete vedieť, ako to spraviť. eToro vás nenúti založiť si nový účet od základov, pretože vám umožňuje prihlásiť sa pomocou účtov Google a Facebook.

Prihláste sa

67% účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom.

2. Overte svoj doklad totožnosti

Ďalším krokom bude overenie dokladu totožnosti. Ako regulovaná spoločnosť musí byť eToro v súlade so zákonmi každej krajiny, ktorej poskytuje služby. To znamená aj vykonať postupy KYC a určiť identitu používateľov predtým, ako im umožníte obchodovať. Deje sa tak pre ochranu užívateľov, pretože tým potvrdzujete, že osoba, ktorej meno sa používa, je aj v skutočnosti tá, ktorá stojí za obchodným účtom.

Tiež to pomáha úradom vystopovať každého, kto by sa mohol zapájať do tienistých aktivít. Na dokončenie postupu jednoducho nahrajte fotografiu svojho občianskeho preukazu, cestovného pasu alebo vodičského preukazu, ako aj výpis z účtu, ktorý potvrdí vašu adresu.

3. Vložte finančné prostriedky

Tretí krok prichádza po overení vášho účtu a zahŕňa vloženie finančných prostriedkov. eToro ponúka veľmi slušnú škálu spôsobov platby, vrátane kreditných a debetných kariet, PayPal, Skrill, bankových prevodov a ďalších. Kliknite na položku Vložiť finančné prostriedky v ľavom dolnom rohu hlavného panela a uvidíte, že sa otvorí nové okno vkladu.

Vyberte sumu, ktorú chcete vložiť (minimálne 50 EUR), spôsob platby a zadajte svoje platobné údaje. V závislosti od zvoleného spôsobu môže doručenie prostriedkov trvať rôzne dlho, dokonca až niekoľko pracovných dní v prípade bankových prevodov, ktoré sú síce najlacnejšie, ale aj najpomalšie.

4. Kúpte si akcie!

Teraz už zostáva len ísť do hornej časti hlavného panela a pomocou funkcie vyhľadávania nájsť akcie eToro a kliknúť na tlačidlo Obchod vedľa neho. Opäť uvidíte otvorené nové okno, ale tentoraz nebude okno určené na vklady, ale na obchodovanie. Vyplňte potrebné údaje a začnite svoj prvý obchod.

 

Obchodujte

67% účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom.

Kúpiť alebo predať akcie Tesly?

Takže, keď už bolo všetko povedané, mali by ste si akcie Tesly kúpiť, alebo ak už nejaké vlastníte, mali by ste ich predať? Ako vždy, rozhodnutie je na každom investorovi/obchodníkovi. Ale podľa historickej výkonnosti akcií je TSLA kvalitnou akciou, ktorá rastie rýchlejším alebo pomalším tempom, odkedy ich spoločnosť vydala.

Po ceste došlo k niekoľkým poklesom cien, hoci k nim došlo iba v obdobiach, keď postihol podobný osud celý trh.

Záverom

Tesla bola tento rok jednou z najúspešnejších spoločností na svete, pričom cena jej akcií dosiahla v prvých dňoch novembra 2021 nového historického maxima. Spoločnosť má určité problémy, najmä pokiaľ ide o jej ESG, ale okrem toho sa zdá, že vzhľadom na jej popularitu a vplyv, urobila väčšinu vecí správne

Ak si chcete kúpiť akcie Tesly, najlepším miestom je eToro – najpopulárnejšia brokerská služba na svete, vďaka ktorej si môžete kúpiť bez provízií a investovať len do zlomku akcie, ktorá je pravdepodobne inak príliš drahá pre akýkoľvek maloobchod.

eToro – Najlepší broker a obchodná platforma pre nákup akcií TSLA

Navštívte eToro

67% účtov retailových investorov stráca peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto poskytovateľom.

Často kladené otázky

Čo je to Tesla?

Tesla je americká spoločnosť na výrobu elektromobilov a čistej energie, ktorá sa zameriava na navrhovanie a výrobu toho, čo považuje za vozidlá budúcnosti.

Kto vlastní Teslu?

Tesla je verejne obchodovateľná spoločnosť a ako taká je vlastnená akcionármi.

Kde Tesla sídli?

Tesla je americká spoločnosť so sídlom v Palo Alto v Kalifornii.

Za koľko sú akcie Tesly?

V čase písania tohto článku (3. novembra 2021) je cena akcie Tesly 1 172 USD.

Sú akcie Tesly dobrou kúpou?

Hodnota akcií spoločnosti Tesla rastie už viac ako rok a pol, pričom dva menšie poklesy investorom otvorili nové príležitosti. Práve teraz je na svojom ATH a väčšina analytikov súhlasí s tým, že sa rozhodne oplatí akcie kúpiť.

Ako kúpim akcie Tesly?

Najjednoduchší spôsob, ako kúpiť akcie Tesly, je použiť platformu eToro, ktorá vám umožní vložiť finančné prostriedky už od 50 eur a kúpiť si akcie bez provízií.

adam@psyventures.com'
About Adam Green

Find The Best Broker For You

Best UK Stock, Forex, CFD, Crypto, Social or Day Trading Platform that meets your needs.

Scroll Up